POGODA: Dziś do 22 stopni

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-28 09:48
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: rozległy niż z ośrodkiem nad Morzem Norweskim oraz rozległy wyż z centrami nad Azorami, Francją i Bałkanami.

Polska przechodzi pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego. Stopniowo napływa ciepła, polarno-morska masa powietrza. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody:
W dzień początkowo zachmurzenie małe, później wzrastające do umiarkowanego i dużego. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień początkowo zachmurzenie małe, później wzrastające do umiarkowanego i dużego. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Warunki biometeorologiczne: obojętne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama