Wyłudzili blachę o wartości 160 tysięcy złotych

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-28 12:00 | Zmodyfikowano: 2016-09-28 12:00
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzewanym o oszustwo i fałszowanie dokumentów. Mężczyźni na podstawie sfałszowanych dokumentów próbowali wyłudzić stal o wartości 160 tysięcy złotych na szkodę jednej z firm w Niemczech. W wyniku prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności w tej sprawie, zamierzonego celu nie osiągnęli. Obaj trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców tego miasta w wieku 39 i 45 lat, którzy podejrzewani są o oszustwo oraz o fałszowanie dokumentów. Jak ustalili policjanci, mężczyźni pracując w branży związanej z obrotem stalą, na podstawie sfałszowanych dokumentów próbowali doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jedną z firm w Niemczech. Jeleniogórzanie wielokrotnie kontaktowali się telefonicznie i mailowo z właścicielami pokrzywdzonej firmy, podszywali się pod właściciela znanej i współpracującej z nimi firmy i próbowali w ten sposób wyłudzić blachę o wartości 160 tysięcy złotych.

Zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na zatrzymanie. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama