Miał ponad 4 promile alkoholu, gdy spowodował kolizję

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-09-28 14:16
A|A|A

Do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych w niedzielę 25 września br. Jak ustalili funkcjonariusze, 40-letni mieszkaniec gminy Pęcław kierujący busem stracił w pewnej chwili panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Wszystko działo się na drodze nr 330, w miejscowości Borek. Funkcjonariusze od początku prowadzonych czynności zorientowali się, że kierowca jest nietrzeźwy. Kontakt z mężczyzną był utrudniony i czuć było od niego woń alkoholu.

Wynik badania krwi przeprowadzony w szpitalu zaskoczył jednak wszystkich. 40-letni kierowca maił aż 4,29 promila alkoholu w organizmie.

Na szczęście w wyniku zdarzenia drogowego nie odniósł poważniejszych obrażeń i ostatecznie został umieszczony w izbie wytrzeźwień. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 40-latek nigdy nie miał uprawnień do kierowania.

Za swój czyn teraz odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Brak uprawnień skutkuje natomiast grzywną.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama