Nagrobki z poboczy mają zniknąć

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-09-28 16:54 | Zmodyfikowano: 2016-09-28 16:54
A|A|A

Mimo takich intencji Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy, żąda od rodzin usunięcia ulicznych krzyży i kamiennych tablic. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

Sprawa budzi wiele kontrowersji. Przede wszystkim dlatego, że jeden z pomników w centrum miasta stał się symbolem walki o zaostrzenie przepisów dla kierowców, którzy lekceważą przepisy. Podczas każdej manifestacji pojawia się tam przynajmniej kilkaset osób.

Katarzyna Wojciechowska nie zgadza się z postanowieniem wydanym właśnie przez tamtejszy Zarząd Dróg Miejskich.

Zupełnie inaczej do spraw przydrożnych pomników podchodzi szef Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy. Jego zdaniem różnokolorowe znicze przy kamiennych płytach - szczególnie wieczorami - rozpraszają kierowców.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~aaa
2016-10-09 10:19:55
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
A może dyrektorze zlikwidować 1 listopada. Jest tyle cmentarzy przy drogach, a na nich miliony świeczek, a to wszystko może rozproszyć uwagę kierowców. Z racji zajmowanego stanowiska zajmie się pan reklamami przydrożnymi, organizacją ruchu, oznakowaniem. Nie podobają mi się rozbudowane przydrożne miejsca pamięci o osobach i wypadkach. Ale tym bardziej jest nie na miejscu odczucie urzędnika, który powinien kierować się tylko literą prawa. Opublikowana powyżej wypowiedź nic nie mówi o prawie w tym zakresie, a jedynie o "widzimisię".
~suger
2016-10-07 08:11:26
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
W kraju gdzie świadomość i smak kształtują szmirowate seriale i zagraniczne polskojęzyczne szmatławce musi tak być , a gdzie są nasi politycy i czy coś robią w tych tematach to chyba widać gołym okiem , im jest potrzebny taki elektorat z plasteliny medialnej!
~ mnn
2016-09-29 19:59:06
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wywalić to w cholerę,ulica czy droga to nie jest cmentarz
~bobek
2016-09-29 09:39:09
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
bardzo dobrze, miejsce nagrobków i tablic jest na cmentarzu!
~Limciu
2016-09-28 23:40:45
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zasadniczo nie mam nic przeciwko temu, ale niektórzy zdrowo przesadzają. Na przykład na drodze K35 między Świdnicą a Wałbrzychem, koło wioski Komorów - postawili na zewnętrznej stronie ostrego zakrętu krzyż z granitu z ostrymi krawędziami o masie co najmniej 200 kg. Kto się pośliźnie - zamiast na pole, leci w pocięty prosto do nieba.
~Agata
2016-09-28 22:51:23
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
A jak kiedyś zechcą poszerzyć drogę czy cokolwiek innego zrobić nie będą mogli bo stoją "pominiki" które w nocy kiedyś świeci przy nich znicz rozpraszają? Miejsce spoczynku jest na cmentarzu, a nie w miejscu zdarzenia;/ Nie trzeba o każdej tragedii przypominać, ludzie mają też swoje problemy nie muszą jeszcze w kółko oglądać cudzej tragedii.
~Slavko
2016-09-28 21:30:42
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 7
A podświetlone kolorowe billboardy nie rozpraszają kierowców? Czy Zarząd Dróg Miejskich zamierza zakazać kolorowych, podświetlonych reklam?
~Mortuus
2016-09-28 20:48:36
z adresu IP: (89.190.xxx.xxx)
Ocena: 5
A może tak zrobić w całym naszym kraju!!!
~Jan
2016-09-28 18:53:08
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 3
I ma racje szef ZDM. Tymczasowe krzyze moga stac ku przestrodze i ku pamieci, ale ustawianie nagrobkow po pierwsze szpeci przestrzen (bo tylko my mamy w naturze budowanie byle czego , byle gdzie), a po drugie w ten sposob za 10 lat wzdluz drog bedziemy mieli cmentarze (co moze i byloby obrazowe). Pytanie czy wzdluz A4 tez stosowac taka zasade? I jak duzy nagrobek bedzie wlasciwy? Po trzecie kto ma przy tym sprzatac? I kto ma to naprawiac jak popeka?