Boniek czy Wojciechowski? Kogo rekomendował Śląsk Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-29 15:06 | Zmodyfikowano: 2016-09-29 15:10
A|A|A

fot. materiały prasowe

15 podmiotów. To było minimalne poparcie jakie musiał uzyskać Józef Wojciechowski żeby stanąć w szranki ze Zbigniewem Bońkiem. Jednym z klubów, który poparł byłego właściciela Polonii Warszawa jest Śląsk Wrocław.

"Klub rekomendował zarówno kandydaturę Józefa Wojciechowskiego, jak i Zbigniewa Bońka. Każdy z podmiotów może przekazać trzy rekomendacje. Nie są one jednak równoznaczne z poparciem w wyborach" - wyjaśnia rzecznik Śląska, Tomasz Szozda.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że wrocławski klub cofnął rekomendację dla Wojciechowskiego.

Jeśli byłoby tak w rzeczywistości Wojciechowskiemu zabraknie jednego głosu do wymaganego minimum, choć sam zainteresowany deklaruje, że na pewno ma 15 głosów poparcia:

Były prezes Polonii Warszawa otrzymał wsparcie od klubów, które do finansowej elity nie należą. Z Ekstraklasy są to Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Górnik Łęczna, Wisła Płock, Korona Kielce i Wisła Kraków. Do tego dochodzi siedem drużyn z pierwszej ligi.

Kto zapewnił potencjalny 15 głos? To Opolski Związek Piłki Nożnej, który jako jedyny wojewódzki związek udzielił poparcia Józefowi Wojciechowskiemu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama