Okradali sklep z elektronarzędzi – zostali zatrzymani

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-09-30 11:32
A|A|A

Przez kilka dni z jednego ze świdnickich marketów budowlanych w niewyjaśnionych okolicznościach „znikały” różnego rodzaju elektronarzędzia, takie jak wiertarki, wkrętarki, szlifierki, a także przedłużacze, czy klucze nasadowe.

Szczegółowa analiza monitoringu pozwoliła na ustalenie mechanizmu działania sprawców. Okazało się, że wynosili oni sprzęt z hali sklepu i układali przy ogrodzeniu na terenie zewnętrznego działu budowlanego. Następnie wychodzili z terenu marketu i przez wykonany otwór w siatce ogrodzeniowej wyciągali swój „łup” na zewnątrz.

Podejrzewani wpadli dzięki czujności jednego z pracowników ochrony. Na terenie sklepu zauważył on trzech młodych mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców zarejestrowanych na nagraniach monitoringu. O całej sytuacji powiadomiony został dyżurny świdnickiej jednostki policji, który wysłał na miejsce funkcjonariuszy. Jak się okazało, podejrzewani kolejny już raz układali elektronarzędzia przy ogrodzeniu przygotowując je do kradzieży. Cała trójka została zatrzymana. Wśród nich był 19-letni mężczyzna oraz dwaj nieletni w wieku 14 i 15 lat.

Jak ustalili policjanci, grupa realizując swój przestępczy proceder „odwiedziła” sklep co najmniej trzykrotnie, dokonując oraz usiłując dokonać kradzieży sprzętu o wartości prawie 3000 zł. W trakcie dalszych czynności część utraconego mienia została już przez świdnickich funkcjonariuszy odzyskana i powróciła na półki sklepowe. Policjanci skradzione elektronarzędzia odnaleźli w mieszkaniach zatrzymanych a także w lombardach. Funkcjonariusze nadal pracują nad odzyskaniem pozostałej części sprzętu.

19 - latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. O losie jego nieletnich towarzyszy zdecyduje natomiast sąd rodzinny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama