Miliony dla Politechniki Wrocławskiej

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2016-09-30 16:44 | Zmodyfikowano: 2016-09-30 16:44
A|A|A

Stopy magnezu, oczyszczanie ścieków, inteligentne metody obliczeniowe, a także synteza zapachów - Na poszerzenie tych zagadnień dostaną przeszło 4 miliony złotych. Mowa o naukowcach z Politechniki Wrocławskiej, którzy otrzymają pieniądze na swoje nowatorskie projekty. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podało wyniki siódmej edycji programu „Lider” i w gronie naukowców znalazło się czterech badaczy z największej technicznej uczelni we Wrocławiu.

Jak mówi jeden z nich - dr Daniel Strub choć bardzo cieszy się z dotacji milion to wcale nie tak dużo jak mogłoby się wydawać:

Jest się czym chwalić, bo konkurencja była spora. "Granty trafiły tylko do 35 spośród prawie 200 zgłoszonych naukowców, więc 4 wyróżnienia to całkiem dobry wynik" - mówi Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej:

Łącznie naukowcy z Politechniki otrzymali przeszło 4 miliony złotych. Wśród nagrodzonych są przedstawiciele wydziałów chemicznego, mechanicznego, inżynierii środowiska oraz informatyki i zarządzania.

Laureaci z Politechniki Wrocławskiej to:

dr Daniel Strub (Wydział Chemiczny)

dr Tomasz Kurzynowski (Wydział Mechaniczny)

dr Kamil Janiak (Wydział Inżynierii Środowiska)

dr Paweł Świątek (Wydział Informatyki i Zarządzania)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama