Pogoda na weekend. Temperatury w regionie do 23 stopni

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-30 22:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: południowo-wschodnia część kontynentu będzie pod wpływem słabego wyżu. Nad pozostałą częścią Europy pogodę kształtować będą niże.
Polska będzie na skraju niżu znad północnej Skandynawii, w strefie pofalowanego frontu chłodnego. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza pochodzenia polarnego.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północnym zachodzie województwa, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, jedynie nad ranem miejscami duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na zachodzie regionu, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 9°C do 12°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, okresami bardzo silny, do 60 km/h, południowo-zachodni.

Warunki biometeorologiczne korzystne.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 20:00 dnia 01.10.2016
do godz. 20:00 dnia 02.10.2016

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, po północy od zachodu województwa skręcający na zachodni.
W dzień zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, po północy od zachodu regionu skręcający na zachodni.
W dzień zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady deszczu. Temperatura od 10°C do 12°C, w dzień obniżająca się do około 5°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, południowo-zachodni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama