Zobacz wielokulturowe portrety

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-10-09 18:01
A|A|A

Do 17 października można oglądać plenerową wystawę fotograficzną „Wielokulturowi wrocławianie”, którą prezentowana jest w północnej pierzei Rynku (obok Empiku). Wystawa pokazuje portrety i opowieści dziesięciu osób, które żyją we Wrocławiu, choć ich korzenie sięgają niekiedy daleko poza granice naszego kraju.

Pochodzą z różnych miejsc i kultur, są wśród nich Białorusinka, Greczynka, Tunezyjczyk, Ormianka, Meksykanin, Ukrainka, Włoch, Niemiec, Polko-Nigeryjka – wszyscy mieszkają i pracują bądź studiują w naszym mieście, mają tu rodziny i przyjaciół. Niekiedy ich pochodzenie zdradza kolor skóry, nietypowe imię, innym razem delikatny akcent. Ale na pewno są wrocławianami i nimi się czują. Opowiadają dlaczego wybrali Wrocław, jak się im tutaj żyje i czy inni mieszkańcy miasta odnoszą się do nich życzliwie.

Celem wystawy jest przybliżenie wrocławianom sylwetek osób, które, choć od większości różnią się wyglądem bądź językiem, zdecydowali się na opuszczenie własnej ojczyzny i zapuszczenie korzeni we Wrocławiu.

Organizatorem wystawy jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama