U-21: Polska gromi Czarnogórę - gole dolnośląskich piłkarzy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-10 21:20 | Zmodyfikowano: 2016-10-10 21:20

Wynik w 31 minucie otworzył Dariusz Formella. Pomocnik Lecha poznań wykorzystał podanie z lewego skrzydła od Mariusza Stępińskiego. Jeszcze przed przerwą było 2:0, a przy bramce znów udział miał Formella, tyle, że tym razem jako asystent. Jego dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Dawid Kownacki.

Po zmianie stron Polacy grali jeszcze lepiej. Ozdobą meczu było trafienie Mariusza Stępińskiego z 60 minuty. Napastnik FC Nantes kapitalnie przymierzył sprzed pola karnego i podkręcona przez niego piłka trafiła prosto w okienko.

W 71 minucie drugiego gola zdobył Formella, który z bliska umieścił piłkę pod poprzeczką. Bramkę wypracował Dawid Kownacki.

W końcówce na listę strzelców wpisali się zawodnicy z naszego regionu. W 77 minucie skuteczną główką popisał się pochodzący z Dzierżoniowa Krzysztof Piątek. W doliczonym czasie gry dzieła zniszczenia dokończył piłkarz Zagłębia Lubin - Adam Buksa.

Polska 6-0 Czarnogóra

Gole: Dariusz Formella 31, 72, Dawid Kownacki 33, Mariusz Stępiński 60, Krzysztof Piątek 77, Adam Buksa 90

Polska: Bartłomiej Drągowski - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek (83' Michał Marcjanik), Jarosław Jach, Łukasz Moneta (78' Przemysław Szymiński) - Kamil Mazek (64' Arkadiusz Reca), Jarosław Kubicki, Radosław Murawski (73' Alan Uryga), Dawid Kownacki (83' Adam Buksa), Dariusz Formella (73' Krzysztof Piątek) - Mariusz Stępiński.

Czarnogóra: Lazar Carević - Dragan Grivić (61' Momčilo Rašo), Miloš Drinčić, Boris Kopitović, Andrija Vukčević - Zoran Petrović (46' Milan Vušurović), Dejan Kotorac (46' Dušan Lagator), Aldin Adžović (86' Anđelo Rudović), Driton Camaj (61' Luka Maraš) - Deni Hočko (71' Oliver Šarkić), Velizar Janketić (46' Stefan Vukčević).

żółte kartki: Kędziora, Murawski - Kopitović.