Radio Wrocław Kultura: DAB+Sztuka (SŁUCHAJ od 16.00)

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-10-12 15:00 | Zmodyfikowano: 2016-10-12 15:00
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Podczas jesiennej wystawy w galerii SiC! BWA Wrocław zobaczymy prace Shige Fujishiro. Ten japoński artysta zamieszkały w Niemczech, bada w swojej sztuce kulturowe różnice pomiędzy Wschodem, a Zachodem, a jego ulubionym materiałem są symboliczne szklane koraliki. Kwadrans po 16, o wystawie „Where is my paradise?" opowie kuratorka Dominika Drozdowska.

Pół godziny później zajrzymy w przyszłość za sprawą Miasta Przyszłości/Laboratorium Wrocław. O Międzynarodowej Konferencji „Człowiek Antropocenu” opowie Kuba Żary. Konferencja odbędzie się 15-16 października w Kampusie Pracze.

17.15 to jak zawsze spotkanie z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016. Dzisiaj Katharina Swoboda. Pierwsza rezydentka nowego programu WRO ART Center dla artystów medialnych mieszkających w Austrii. Swoboda zamierza poddać krytycznej analizie audiowizualne archiwa WRO z punktu widzenia teorii feministycznej.

O 17.45 zaglądamy do galerii Art Main Station by mia na dzień przed wernisażem wystawy: „Przypływ. Młoda polska sztuka współczesna”. To ponad 20 artystów, których prace wybrano z blisko 200 nadesłanych portfolio. Zapraszać będzie kuratorka – Gosia Miśniakiewicz.

18.30 to wizyta Doroty Monkiewicz, dyrektorki Muzeum Współczesnego Wrocław, a jednocześnie kuratorki wystawy „Konstruktywizm to problem, a nie estetyka. Zbigniew Geppert (1934–1982)". Zbigniew Geppert należał do artystycznej rodziny Geppertów, z której wywodził się także o pokolenie starszy od niego Eugeniusz, założyciel Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prace artysty znajdują się w kolekcji Moderna Museet w Sztokholmie oraz w Muzeum Sztuki w Łodzi. Wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław obejmuje instalację złożoną z 54 obrazów, modele, projekty graficzne i archiwalia.

19.15 - podsumowanie projektu: „MURY 2016 – GĘBY WITKACEGO". Opowie inicjatorka akcji – Elżbieta Golińska. Jak piszą organizatorzy: „Ograniczający wolność, izolujący mur stanie się ekranem, elementem łączącym", a szczególne względy mają w tym projekcie mieszkańcy Nadodrza.

19.30 na koniec opowiemy o ostatnich pokazach łączącego różne dziedziny sztuk "Muzeum Marzeń". Spektakl przybliży nam jeden z aktorów - Dariusz Maj. Uczestniczyć będzie można jeszcze 15 i 24 października.

Zapraszam - Krzysztof Majewski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama