Pobił starszą kobietę, gdy ta odmówiła mu wydania 10 złotych

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-12 21:20 | Zmodyfikowano: 2016-10-12 21:20
A|A|A

fot. ar

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez głogowskich policjantów, który podejrzany jest o rozbój. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca od 70-letniej kobiety, u której mieszkał, zażądał 10 złotych. Kiedy ta odmówiła, pobił ją i skopał, zabierając jeszcze z pomieszczenia torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami. Na szczęście pokrzywdzona zdołała uciec i powiadomić o wszystkim Policję. Za tego typu czyn grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 7 października 2016 r. Jak ustalili policjanci 44-latek od dłuższego czasu korzystał z gościnności i życzliwości 70-letniej kobiety, która pomogła mu w trudnej sytuacji życiowej. Mężczyzna nie potrafił tego jednak docenić. W dniu, kiedy dopuścił się przestępstwa, zażądał od starszej pani 10 złotych. Ta nie chciała dać mu żadnych pieniędzy. Wtedy zaczął ją bić i kopać po całym ciele. Na szczęście kobiecie udało się uciec z mieszkania. Mężczyzna ukradł jej torebkę, w której było 20 złotych oraz dokumenty.

Pokrzywdzona zawiadomiła o przestępstwie głogowską policję. Jeszcze w tym samym dniu podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju, za który grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazało 44-latek działał w warunkach recydywy. Był już karany za rozboje oraz kradzieże. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Tam będzie oczekiwał na proces oraz wyrok w sprawie przestępstwa, o które jest podejrzany.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama