Podejrzany o wyłudzenia kredytów w wysokości blisko 670 tys. złotych tymczasowo aresztowany

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-12 18:40
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie ustalanemu i zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia, a podejrzanemu o wyłudzenia kredytów. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany posługując się dokumentami poświadczającymi nieprawdę m.in. o wysokości osiąganych dochodów, zaciągnął kilka zobowiązań kredytowych na kwotę blisko 670 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna działając wspólnie z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa kredytowe. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec Wrocławia.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, podejrzany posługując się fałszywymi dokumentami m.in. zaświadczeniami o wysokości osiąganych dochodów, wyłudzał kredyty bankowe. Mężczyzna ten będąc członkiem jednej ze spółek działających na terenie Wrocławia zaciągnął zobowiązania kredytowe przedkładając w dwóch bankach dokumenty firmowe poświadczające nieprawdę, na łączną kwotę blisko 670 tysięcy złotych.

Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy w tej sprawie i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Sąd na podstawie materiałów zgromadzonych przez policjantów podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Teraz za oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama