Samochodowe nowości zaparkowały w Magnolia Park

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-10-25 19:03
A|A|A

Samohamująca limuzyna, crossover z dwoma silnikami, pierwszy na świecie SUV bez dachu. Na uczestników Festiwalu Samochodowych Nowości w Magnolia Park czeka przeszło 20 nowinek motoryzacyjnych. Przyjdź i zobacz je osobiście – wstęp wolny.

Festiwal Samochodowych Nowości to jedno z najciekawszych wydarzeń dla fanów motoryzacji. Impreza organizowana jest od wielu lat, a jej najnowsza, XV edycja, po raz drugi odbywa się w największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku. Tradycyjnie nie brakuje wyczekiwanych premier, które prezentowane były między innymi na targach w Paryżu.

Prawdziwym wydarzeniem jest możliwość zobaczenia Volvo S90, które potrafi wykryć znajdujących się na drodze pieszych, rowerzystów oraz - jako pierwszy samochód na świecie - duże zwierzęta. Auto ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie zderzenia i, w razie braku reakcji, samodzielnie zahamuje, także po zmroku. S90 ma też pierwszy na świecie układ pozwalający uniknąć zjechania z drogi. Technologia interweniuje w sytuacji, gdy samochód zacznie przekraczać linię wyznaczająca krawędź drogi - wpływa na układ kierowniczy, pomagając kierowcy wrócić na właściwy tor jazdy.
Uczestnicy Festiwalu Samochodowych Nowości mogą się przekonać, że połączenie dwóch zupełnie różnych typów nadwozia jest możliwe. Udowadnia to Land Rover, za sprawą modelu Evoque Convertible, który jest pierwszą na świecie luksusową terenówką bez dachu. Jego rozłożenie zajmuje 21 sekund i jest możliwe przy prędkości do 50 km/h.

Na uwagę uczestników Festiwalu Samochodowych Nowości zasługuje także Kia Niro. Wyróżnikiem auta są dwa „serca” – silnik benzynowy, który dzięki nowoczesnej technologii spala 3,5 litra na 100 km i przyjazny dla środowiska silnik hybrydowy. Takie połączenie pozwoliło inżynierom marki Kia ograniczyć emisję dwutlenku węgla do 89 g/km. Klienci Magnolia Park mogą również zobaczyć inne nowości motoryzacyjne, między innymi auta: Kia Optima, Jaguar F-Pace, Ford Edge, Suzuki SX4 S-Cross czy VW Tiguan.

Premierowe modele samochodów będzie można zobaczyć na parterze galerii handlowej. Ekspozycję uzupełnia wystawa zdjęć legendarnych motocykli, między innymi: BMW R7, Honda CB750, Kawasaki H1 czy Harley-Davidson Knucklehead.

Festiwal Samochodowych Nowości do października 2016 r.
Magnolia Park - Wrocław, ul. Legnicka 58
Wstęp wolny - zapraszamy!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama