Wystawa „Dookoła Rogu” w Renomie

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-11-04 11:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. PR Time - The Public Relations Agency

Wystawa-instalacja przestrzenno-fotograficzna to propozycja interdyscyplinarnej grupy artystycznej Artboratorium13 przygotowywana przy współpracy z organizacją Arden2. Projekt zatytułowany jest „Dookola Rogu - (A)round the Corner: kilka punktow (z) widzenia o Architekturze i o Fotografii - a few points of(f) view on Architecture and on Photography..."

Przygotowana dla wnętrz domu handlowego Renoma, wystawa należy do projektów związanych z kontekstem, pamięcią i charakterem tego miejsca (tzw. instalacji context-site-specific). Prezentowane na fotografiach budynki, które reprezentują ważne architektonicznie przykłady, nawiązują w symbolice zarówno do kontekstu wrocławskiej Renomy, jak i do światowej historii architektury modernizmu.

- Głównym elementem koncepcji metaforycznej został wybrany narożnik bryły architektonicznej, czyli fragment spotkania kilku niezależnie istniejących płaszczyzn. Dodatkowym źródłem dialogu instalacji jest książka Susan Sontag „O fotografii" - mówi Joanna Klass, dyrektor artystyczny interdyscyplinarnej organizacji pozarządowej Arden2 z Los Angeles.

Wystawa została przygotowana aby stworzyć warunki zachęcające publiczność Renomy do uczestnictwa w dwóch częściach projektu: wystawy 11 ważnych architektonicznie budynków i wykładu Zbigniewa Maćkowa, połączonego z dyskusją dotyczącą architektury, zaplanowanego w dzień otwarcia wystawy o godzinie 10.00.

Ekspozycję w Renomie będzie można oglądać do 10 grudnia 2009.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama