Radio Wrocław Kultura: Muzyka Wysp, niedziela, 16-20

Magda Staniszewska | Utworzono: 2016-10-30 14:10 | Zmodyfikowano: 2016-10-30 14:23
A|A|A

Dzisiejsze spotkanie z muzyką Wysp będzie tradycyjnie okraszone różnymi odsłonami elektroniki. M.in. powrócimy do lat 80, czasów, w których brytyjskie brzmienie zostało zdominowane przez romans popu z syntezatorem. W planach Depeche Mode i Broadcast. Potem sprawdzimy jak wygląda to w ujęciu współczesnym, w czym zdecydowanie pomogą Hot Chip i CHVRCHES.

Drugą godzinę wypełnią panoramiczne brzmienia zahaczające o IDM, a momentami zgrabnie wpisujące się w definicję ambientu. Parę minut poświęcimy ostatniemu albumowi Marka Pritcharda, na którym gościnnie pojawił się m.in. Thom Yorke. Poza tym usłyszmy Boards of Canada czy Buriala. Od niego niedaleko do Zomby'ego - panowie zaprezentowali wspólną kompozycję na ostatnim albumie drugiego z nich. W tym miejscu zajrzymy też do wcześniejszego wydawnictwa fana rave'owej kultury, dodatkowo podkręcając taneczność utworami od Four Teta i Bonobo.

Na koniec - przegląd nowości i tegoroczne propozycje, które do tej pory nie pojawiły się na świeczniku. Od Kero Kero Bonito, przez Stormzy'ego, po Temples.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama