Policjanci zlikwidowali uprawę konopi. 5 tysięcy porcji narkotyków nie trafi na rynek

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-01 17:00 | Zmodyfikowano: 2016-11-01 17:00
A|A|A

fot. dolnoslaskapolicja.gov.pl

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działając wspólnie z policjantami z powiatu lwóweckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie uprawy konopi oraz posiadanie znacznej ilości marihuany. Policjanci przeszukując specjalnie przygotowane do tego celu pomieszczenia zabezpieczyli blisko 5 tysięcy porcji narkotyków. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działając z funkcjonariuszami z powiatu lwóweckiego prowadzili działania operacyjne w związku z podejrzeniem o przestępstwa narkotykowe wobec jednego z mieszkańców powiatu. Funkcjonariusze skontrolowali pomieszczenia wykorzystywane przez 36-letniego mężczyznę i ujawnili spore ilości środków odurzających, a także plantację konopi. Mężczyzna uprawiał rośliny w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu znajdującym się na strychu budynku. Specjaliści potwierdzili, że z zabezpieczonej ilości marihuany po podziale można byłoby uzyskać blisko 5 tys. porcji handlowych narkotyków.

Zatrzymany w tej sprawie 26-latek za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama