Doktorant Politechniki z europejską nagrodą dla młodych talentów architektury

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-11-02 19:33
A|A|A

Konkurs Young Talent Architecture Award zorganizowała Fundacja Miesa van der Rohe. Ta sama, która wspólnie z Komisją Europejską co dwa lata przyznaje najważniejszą nagrodę architektoniczną na naszym kontynencie - European Union Prize for Contemporary Architecture. Mies van der Rohe Award.

Tym razem fundacja postanowiła przyjrzeć się pracom młodych architektów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Najlepszych chce nie tylko nagrodzić 5 tysiącami euro, ale także poznać ze światowej klasy architektami i krytykami architektury, tworząc tym samym podwaliny dla sieci kontaktów, które mogą zaowocować w przyszłości.

Do konkursu dyplomy swoich absolwentów zgłosiło ponad 100 uczelni z 86 europejskich miast. W zależności od wielkości uczelnia mogła wskazać od jednej do czterech wyróżniających się prac obronionych na kierunkach związanych z architekturą, planowaniem przestrzeni i architekturą krajobrazu w roku akademickim 2015/2016.

Z 211 nadesłanych projektów międzynarodowa komisja złożona z architektów, historyka architektury i socjologa wybrała 30 najlepszych, które zakwalifikowała do finału. Trzech zwycięzców poznaliśmy w piątek podczas gali zorganizowanej w ramach 15. Międzynarodowej Wystawy Architektury – La Biennale di Venezia.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama