W środku nocy wędrowali z telewizorem. Kradzionym

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-11-02 21:45
A|A|A

Około godziny 3 w nocy funkcjonariusze w Wałbrzychu zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy wędrowali ulicą Piastów Śląskich niosąc telewizor. 19 i 15-latek nie potrafili logicznie wyjaśnić skąd mają sprzęt oraz co robią z nim w środku nocy na ulicy. Obaj zostali przewiezieni do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, gdzie okazało się, że telewizor pochodzi z włamania do mieszkania na terenie Świebodzic, którego obaj młodzieńcy dokonali dwie godziny wcześniej.

Prowadząc dalsze czynności policjanci ustalili, iż 15-latek poszukiwany był przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu jako osoba zaginiona, natomiast 19-latek ma na swoim przestępczym koncie nie tylko włamanie do mieszkania.

Na podstawie zgromadzonego materiału funkcjonariusze udowodnili 19-latkowi między innymi włamania do sklepu, skąd łupem sprawcy padły artykuły spożywcze, chemiczne i alkohol o łącznej wartości ponad 4,5 tysiąca złotych, oraz kradzież sprzętu komputerowego i elektronicznego wartości prawie 2 tysięcy złotych.

Młody mężczyzna usłyszał w sumie 9 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama