W środku nocy wędrowali z telewizorem. Kradzionym

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-11-02 21:45
A|A|A

Około godziny 3 w nocy funkcjonariusze w Wałbrzychu zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy wędrowali ulicą Piastów Śląskich niosąc telewizor. 19 i 15-latek nie potrafili logicznie wyjaśnić skąd mają sprzęt oraz co robią z nim w środku nocy na ulicy. Obaj zostali przewiezieni do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, gdzie okazało się, że telewizor pochodzi z włamania do mieszkania na terenie Świebodzic, którego obaj młodzieńcy dokonali dwie godziny wcześniej.

Prowadząc dalsze czynności policjanci ustalili, iż 15-latek poszukiwany był przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu jako osoba zaginiona, natomiast 19-latek ma na swoim przestępczym koncie nie tylko włamanie do mieszkania.

Na podstawie zgromadzonego materiału funkcjonariusze udowodnili 19-latkowi między innymi włamania do sklepu, skąd łupem sprawcy padły artykuły spożywcze, chemiczne i alkohol o łącznej wartości ponad 4,5 tysiąca złotych, oraz kradzież sprzętu komputerowego i elektronicznego wartości prawie 2 tysięcy złotych.

Młody mężczyzna usłyszał w sumie 9 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama