Bełchatowianie przerwali zwycięską passę Cuprum

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-11-05 20:10 | Zmodyfikowano: 2016-11-05 20:10

Wicelider rozgrywek mimo dopingu, wypełnionej po brzegi, własnej hali musiał uznać wyższość brązowych medalistów rozgrywek. O porażce Miedziowych przesądziły detale. W bardzo wyrównanych meczowych statystykach siatkarze Cuprum tylko w jednym elemencie wyraźnie ustąpili rywalom z Bełchatowa. Atak lubinian był tego dnia mniej skuteczny od formacji gości (punkty zdobyte 37:50).

Podopieczni Georghe Cretu dominowali przez większość pierwszego seta. W ekipie gospodarzy znów świetnie spisywał się duet: Łukasz Kaczmarek - Grzegorz Łomacz. Skrzydłowy Cuprum spotkanie zakończył z dorobkiem 21 punktów. Lubinianie w drugiej części inauguracyjnego seta prowadzili już różnicą trzech punktów. W decydujących momentach w ekipie z Dolnego Śląska zaczęła jednak zawodzić skuteczność. Atak Mariusza Wlazłego przechylił szalę zwycięstwa na stronę bełchatowian (23:25).

Przegrana partia podłamała gospodarzy. Kolejny set od samego początku toczył się pod dyktando gości. W ekipie Philippe'a Blaina świetnie spisywali się tego dnia zwłaszcza Mariusz Wlazły oraz Karol Kłos. Bełchatowianie prowadzili w drugiej odsłonie najpierw różnicą czterech, a potem już sześciu punktów. Po zmianach dokonanych przez trenera Cretu, w końcówce lubinianie zmniejszyli straty do trzech oczek, ale rywale na więcej już nie pozwolili. Wynik seta (19:25) ustalił skutecznym atakiem kolejny z byłych reprezentantów kraju Michał Winiarski.

W trzeciej partii nadal lepsi byli siatkarze Skry, którzy popełniali znacznie mniej błędów od Miedziowych. Lubinianie prowadzili tylko raz (2:1). Potem bełchatowianie zaczęli stopniowo powiększać przewagę. Cuprum przegrywało 6:8, 12:16 i 15:21. Goście mieli ułatwione zadanie, bo skuteczność w ataku stracił lider miejscowych Łukasz Kaczmarek. Zwycięski punkt dla Skry zdobył, przy pierwszej piłce meczowej, blokiem Bartosz Kurek.

Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 19:25, 19:25)

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Bohme, Taht, Hain, Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski, Gunia, Gorzkiewicz, Koumentakis.

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Uriarte, Winiarski, Penczew, Milczarek (libero) oraz Kurek, Szalpuk.

MVP: Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów).