Siatkarki Impelu wygrały z Budowlanymi Toruń

Robert Skrzyński | Utworzono: 2016-11-06 19:30

Siatkarki Impelu Wrocław odniosły kolejne zwycięstwo w Orlen Lidze. Wrocławianki wygrały w Toruniu z Budowlanymi 3:0.

Pierwszy set był dosyć wyrównany. W jego końcówce Wrocławianki osiągnęły niewielką przewagę, ale gospodynie odrabiały straty. Wtedy o czas poprosił trener Marek Solarewicz. Końcówka seta to gra na przewagi, ale Impelowi udało się wygrać pierwszą partię 25:23.

Drugi set rozpoxzął się od wysokiego prowadzenia Impelu 7:1. Wrocławianki nie spuszczały z tonu i niedługo potem wygrywały 12:3. Zespół Budowlanych zdołał zmniejszyć straty do wyniku 11:18, ale Impel nie pozwolił odebrać sobie prowadzenia i wygrał drugą partię 25:17.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Budowlanych 3:0. Impel doprowadził do remisu 6:8. Przełomowe były kolejne minuty partii. Od stanu 8:8 Impel zdobył siedem punktów z rzędu i nie dał już odebrać sobie wygranej triumfując ostatecznie 25:18 i w całym meczu 3:0.

Budowlani Toruń - Impel Wrocław 0:3 (23:25, 17:25, 18:25)

Budowlani Toruń: Paulava (5), Lewandowska (4), Wójcik (4), Gierak (6), Ryznar (5), Pavan (12), Martinez Franchi (L) oraz Gancarz (1), Jasińska, Polak (2), Janik (1)

Impel Wrocław: Ptak (4), Konieczna (7), Kąkolewska (15), Hancock (4), Mędrzyk (13), Courtney (17), Sawicka (L) oraz Sikorska

MVP spotkania: Agnieszka Kąkolewska