Policyjne podsumowanie akcji Gimbus

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-11-08 18:21 | Zmodyfikowano: 2016-11-08 16:19
A|A|A

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej we Wrocławiu wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili działania „Gimbus” zwracając szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów
i tym samym bezpieczeństwo najmłodszych. Podczas kontroli drogowych sprawdzonych zostało 35 autobusów, zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych.

Na kierujących nałożono 6 mandatów za zły stan techniczny pojazdów, dodatkowo podczas kontroli ujawniono, że sprawdzane autobusy były oznaczone niezgodnie z przepisami – dotyczące oznaczenia pojazdu przewożącego zorganizowaną grupę dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat. Na kierowców nałożono grzywny za nieodpowiednie oznakowanie pojazdów oraz zły stan techniczny.

Podczas kontroli ujawniano następujące usterki:

* Wycieki płynów eksploatacyjnych,
* Nieszczelny układ pneumatyczny (w jednym przypadku brakowało hamulca roboczego),
* Nadmierne zużycie bieżnika opon,
* Skorodowane zawieszenie,
* Uszkodzony system ABS i EBS,
* Niesprawne mocowania lusterek,
* Uszkodzone oświetlenie pojazdu,
* Brak mocowania młotków służących do wybijania szyby awaryjnej.

W trzech przypadkach kierowcom pojazdów zakazano wykonywania przewozów, wydając jedynie pozwolenie na dojazd do miejsc naprawy. Wszyscy kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu wydychanym powietrzu, na szczęście wyniki były negatywne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama