We Wrocławiu brakuje krwi grup minusowych

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-09 14:00 | Zmodyfikowano: 2016-11-09 14:00
A|A|A

Pracownicy centrum szczególnie mocno zapraszamy osoby z grupami krwi: O RhD-, oraz B RhD-, ale także osoby, które nie znają swojej grupy krwi mogą zostać kandydatem – dawcą. – Zapraszamy wszystkich kandydatów na dawców i dawców krwi do oddawania krwi w siedzibie Centrum, w Terenowych Oddziałach w Legnicy, Lubinie i Głogowie oraz na wyjazdowych akcjach pobierania – zapraszają pracownicy RCKiK Wrocław.

Krew oddawać może osoba pełnoletnia, z ogólnie dobrym stanem zdrowia, ważąca powyżej 50 kg. Można to robić co 8 tygodni. Kobiety mogą oddać krew cztery, a mężczyźni sześć razy w roku. Aby oddać krew należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL i adresem, trzeba też wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania dotyczące stanu zdrowia.

Krew można oddać od poniedziałku do piątku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9; tel. 71 371 58 19, kom. 606 717 039.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama