Dwie nagrody ECO-MIASTO 2016 dla Wrocławia

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-11-09 14:47 | Zmodyfikowano: 2016-11-09 14:47
A|A|A

fot. materiały prasowe

Wrocław zwyciężył w kategorii „gospodarka wodna" za rozbudowę kanalizacji, czy stworzenie Centrum Edukacji Hydropolis. Stolica Dolnego Śląska okazała się najlepsza także w kategorii „mobilność zrównoważona" za "budowę spójnej i kompleksowej polityki transportowej, ujednolicenie taryf (...) oraz sieć ładowania pojazdów elektrycznych". To nie pierwsze nagrody Wrocławia w tym konkursie - w ubiegłym roku tytuł Eco-Miasta otrzymał za gospodarowanie odpadami.

Przy wyłanianiu zwycięzców w kategorii „gospodarka wodna” miasta były oceniane m.in. pod kątem czystości i ochrony ujęć wody, inwestycji w rozbudowę sieci wodno-ściekowych i wodociągowych, jak również działań prowadzących do zmniejszenia strat wody w sieciach wodociągowych.

W kategorii „zrównoważona mobilność” brano pod uwagę m.in.: rozbudowę ścieżek rowerowych, propagowanie mobilności elektrycznej i wprowadzanie udogodnień dla kierowców pojazdów elektrycznych, a także długofalowe planowanie w tej dziedzinie.

Ceremonia wręczenia nagród obyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.  Statuetki odebrał Wiceprezydent Adam Grehl.

Celem projektu Eco-Miasta, organizowanego przez Ambasadę Francji i Instytut Francuski w Polsce, jest wymiana doświadczeń pomiędzy francuskimi i polskimi miastami w czterech dziedzinach: zrównoważona mobilność, efektywność energetyczna budynków, gospodarka wodna oraz zarządzanie lokalnymi systemami energetycznymi. W ramach projektu organizowany jest także konkurs, w którym nagradzane są polskie miasta najsilniej zaangażowane w stosowanie ekologicznych rozwiązań.

Wrocław został ostatnio także nagrodzony „Złotą Belą” w ramach siedemnastego konkursu „Puchar Recykling”.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama