Kaplica wróci na wrocławski dworzec PKP [ZOBACZ]

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2016-11-13 08:30 | Zmodyfikowano: 2016-11-13 08:30
A|A|A

Fot: Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej

Projekt jest już praktycznie gotowy, teraz Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej zbiera pieniądze na prace adaptacyjne pomieszczenia - mówi Maciej Bułtowicz z PKP. - Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę. Aranżacja kaplicy będzie wymagała zmian pod kątem dostosowania wnętrz do nowej funkcji. Umiejscowienie jej w budynku dworca stanowi nawiązanie do kaplicy, która funkcjonowała przed modernizacją - tłumaczy Bułtowicz.

Opinie pasażerów są jednak w tej sprawie podzielone:

- Ja nie odczuwam potrzeby, żeby była kaplica na dworcu. Zawsze można podejść do kościoła, myślę, że nie jest to konieczne.

- Jeżeli jest miejsce, dlaczego nie?

- Niekoniecznie. Miejsce takie jak dworzec i kaplica? No raczej nie.

- Pomysł jest dobry, przecież była tutaj kiedyś kaplica.

Remont dworca zakończył się w 2012 roku, a ostatnią mszę na jego terenie odprawiono 6 lat temu. Nowa kaplica znajdzie się na piętrze w pobliżu tzw. Sali Sesyjnej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Trew
2018-12-06 21:43:00
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
To jest swiatowy standart. Takie kaplice sa na najwiekszych dworcach
~Komentarz został usunięty
2018-01-06 16:54:22
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-01-06 16:53:17
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-01-06 16:52:32
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-01-06 16:51:32
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-01-06 16:50:46
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-01-06 16:50:01
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-01-06 16:49:10
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~JacWr
2016-12-05 20:46:41
z adresu IP: (217.144.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeszcze tam ich nie było. Zapewne przed podróżą wierni będą zasuwać do spowiedzi i komunie święte przyjmować na wypadek katastrofy. Ten Kraj już zidiociał do nieskończoności. Urodziłem się we Wrocławiu i myślałem jak dotąd, że tam są naprawdę ludzie myślący, niestety okazuje się, że idiotów tam też nie brakuje...
~Breslauer49
2016-11-17 19:17:04
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czy koscioł płaci biednej kolei za uruchomienie i utrzymanie tego cuda. Wolałbym inne merkantylne inwestycje,
~YaroHooy
2016-11-15 14:44:24
z adresu IP: (84.162.xxx.xxx)
Ocena: 3
Zidiocenie Polaków sięgnęło zenitu.
~WrocMAN
2016-11-15 08:31:59
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 8
A po jaką cholerę!? Lepiej by tam bibliotekę zrobili, a nie kolejny przyczółek kk :-/ Przecież Bóg i tak jest wszędzie!
~mela
2016-11-14 22:52:36
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 8
Podróżują tylko katolicy? Jak już to może otworzyć jeszcze cerkwie, meczet, salę królestwa czy też domy modlitwy innych wyznań...byłoby sprawiedliwie ;)
~Teresa
2016-11-14 17:14:25
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: -5
Piękny pomysł. ...????
~Komentarz został usunięty
2016-11-14 11:30:49
z adresu IP: (93.159.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~mmm
2016-11-13 20:24:01
z adresu IP: (94.78.xxx.xxx)
Ocena: 2
IMBECYLE
~Chyba ich pogilelo
2016-11-13 19:51:15
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: 7
A wiedzialem że sekta watykańska wszędzie się wciska , czy to miejsce publiczne : dworce,szpitale czy nawet w nasze życie . Gdzie ja mieszkam chyba w domu wariatow a nie państwie świeckim.
~podróżny
2016-11-13 18:52:39
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -3
Skoro jest kaplica na lotnisku we Wrocławiu to może też być na Dworcu Głównym.
~Maria999
2016-11-13 18:29:27
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: -1
Super, o podróż i punktualny przyjazd naszego pociągu warto się pomodlić. Nie wiadomo czy przyjedzie, czy konduktor będzie trzeźwy? W Polsce w ogóle warto się modlić, bo wszystko działa do du..y:)))))
~Wojtas
2016-11-13 17:03:09
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -6
Kaplica na dworcu jak najbardziej potrzebna choćby z tego względu w pobliżu nie mam żadnego kościoła przynajmniej ja nie zaszywałem. A wolnym czasie czekanie na pociąg warto wejść i się pomodlić o szczęśliwa podróż.
~EdW
2016-11-13 13:37:06
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -6
"Za", mimo iż nie popieram wciskania się Kościoła w różne fragmenty życia publicznego. Dworzec to miejsce, gdzie toczy się Życie. Odwiedzają go Podróżni, w drodze na pogrzeby lub do odległej rodziny, niekiedy przerażeni podróżą (p. Reisefieber), więc niech będzie miejsce gdzie mogliby się pomodlić. Oni nie znają Wrocławia i nie będą szukać kościołów pobliskich parafii, które nota bene, mogą być w danej porze zamknięte. Fajny projekt.