Niedzielne Poranki we WRO

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-11-13 11:05 | Zmodyfikowano: 2016-11-13 11:08
A|A|A

Niedziela, 13.11.2016, 12:30

Wszystkie kwiatki Daliego

Po wielu tygodniach prezentacji wyjątkowych animacji zagranicznych, teraz na ekranie Niedzielnych Poranków we WRO znów zagości polska klasyka w najlepszym wydaniu.

Tym razem poznamy nowego bohatera – małego pieska, Daliego – na pozór zwykłego sympatycznego kundelka, który jednak co chwila przeżywa różnorodne przygody. Niektóre zabawne, niektóre wręcz fantastyczne, a niektóre niebezpieczne, ale nawet te ostatnie zawsze kończą się pomyślnie. Dali bardzo lubi kwiaty, dlatego wiele czasu spędza na świeżym powietrzu, na swojej łące. Ma wielu przyjaciół, których zjednuje sobie w trakcie perypetii w kolejnych odcinkach.

Seria powstała w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie a latach 1981-86. W tym czasie zyskała dużą popularność i uznanie, między innymi otrzymała główną nagrodę jury dziecięcego za najlepszy film na festiwalu Ale Kino!. Autorami serialu o niezwykłych przygodach pieska są znani twórcy SMF - Stefan Janik napisał scenariusz tych wyjątkowych przygód, a muzykę skomponował Waldemar Kazanecki, najbardziej znany polski twórca muzyki do filmów animowanych.

Po projekcji, jak co tydzień, na uczestników czekają autorskie, inspirowane animacjami, działania warsztatowe, których głównym bohaterem tym razem będą jesienne jabłka w nadzwyczajnych ilościach.

Program:

Kwiaty przynoszą szczęście

Nie wierzycie? Tak faktycznie jest – przekonajcie się sami!

Jak ten kwiat na łące

Grunt to zgrana kompania, czyli przyjaciele! Tych na pewno na Daliowej łące nie zabraknie.

Niezwykła podróż

To trzeba po prostu zobaczyć, bo trudno opisać, czym można latać i jeździć, i co się może po drodze wydarzyć!

Jabłuszko

Żeby mieć swoje jabłuszko, trzeba mieć swoją działkę! To niby oczywista prawda, ale co zrobić, gdy nie da się ustalić właściciela pysznego owocu, który po prostu dojrzewa sobie na drzewie? Chyba najlepiej jest się nim wówczas podzielić!

WSTĘP WOLNY

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław | wrocenter.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama