Legnickie wodociągi rozliczone

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-11-14 18:23 | Zmodyfikowano: 2016-11-14 18:23
A|A|A

Wydali ponad 50 milionów złotych na modernizację zakładu produkcji wody i budowę kilku magistrali wodno-kanalizacyjnych. Niemal połowę dostali z Unii Europejskiej. Legnickie wodociągi właśnie zakończyły nie tylko inwestycję, ale również rozliczanie dotacji. Zbigniew Mróz, prezes firmy przyznaje, że spółka musiała korzystać z niskooprocentowanych kredytów, natomiast najważniejsze są korzyści dla mieszkańców regionu:

-Przede wszystkim woda legnicka nadaje się do picia z kranu. Oprócz tego ścieki, które czyścimy spełniają wszystkie wymogi ochrony środowiska. Wiele następnych lat jakość wody w Legnicy będzie bardzo dobra.

Prezes przyznaje, że przedstawił radnym wniosek o wprowadzenie od 1 stycznia podwyżki cen wody. 

Mróz podkreśla, że mieszkańcy za taki komfort będą musieli więcej zapłacić. Jednak chodzi raczej o symboliczny wzrost ceny:

Żeby skutki podwyżek były znikome. I są znikome. Za metr sześcienny 47 groszy dla mieszkańca, czyli stawka za wodę i za ścieki będzie wynosiła 10,66 zł. I jest to poziom poniżej średniej w kraju.

Nowe ceny wody i odbioru ścieków miałyby obowiązywać od 1 stycznia. Projekt takiej podwyżki muszą jeszcze zaaprobować radni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama