Mistrzowie kabaretu na gali festiwalu Wrocek

Justyna Kościelna | Utworzono: 2016-11-16 13:26 | Zmodyfikowano: 2016-11-16 13:26
A|A|A

fot. materiały organizatora

- Tegoroczna edycja została przygotowana specjalnie z myślą o Europejskiej Stolicy Kultury, w ramach której organizowany jest Festiwal Wrocek. Zobaczymy, jak zmieniał się kabaret w Polsce od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku aż po najnowsze trendy obowiązujące obecnie. A skoro o Europie mowa, to nie mogło zabraknąć gościa z zagranicy, który pokaże, z czego śmieją się ludzie w innych krajach - mówi Sławek Smorąg, prezes Fundacji Prototyp, która organizuje Festiwal Wrocek.

Na gali wystąpi m.in. Andrzej Poniedzielski - liryczny satyryk, poeta i bard, którego niespieszne, acz celne wywody zawsze wzbudzają aplauz publiczności. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom – jak sam o sobie mówi, jest w nim element nieprzewidywalny.

Do Wrocławia przyjedzie też kabaret OTTO, który wypromował takie hity jak "Zasmażka" czy "Autobiografia Jolki Jolki".

Na scenie staną też doskonale znani wrocławianom panowie z Elity, a do obecnych od lat na kabaretowej scenie wykonawców dołączy Mariusz Kałamaga, który zaczynał od żółtego swetra i formacji Łowcy.B, a  dziś jest jednym z najbardziej znanym w Polsce stand-uperem.

Gwiazdą wieczoru będzie Boy with Tape on his Face – nowozelandzki artysta uniwersalny i ćwierćfinalista amerykańskiej edycji programu Mam Talent, który udowadnia, że bariery kulturowe i językowe w sztuce nie muszą być odczuwalne. To mim z dźwiękiem, stand-up bez słów, sztuka bez gry aktorskiej. A co robi dokładnie? To już trzeba zobaczyć na własne oczy.

Gala rozpocznie się o godz. 18, 27 listopada w Imparcie przy ul. Mazowieckiej 17. Bilety w cenie 50 i 60 zł dostępne są w kasie Impartu oraz na stronie www.festiwalwrocek.pl. Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiej Stolicy Kultury WROCŁAW 2016. Mecenat sprawuje miasto Wrocław

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama