Potrzebujesz konsultacji u endokrynologa? Pierwszy wolny termin w 2024 roku

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-11-18 16:45 | Zmodyfikowano: 2016-11-18 16:45
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne/cc0

Pacjenci, którzy wymagają pilnej pomocy muszą czekać ponad 3 miesiące. Natomiast stabilni... prawie 8 lat. Tak jest na przykład we wrocławskiej przychodni przychodni przy ulicy Dobrzyńskiej. To absurdalne terminy, dlatego władze placówki potwierdzają, że musi nastąpić zmiana. Dyrekcja przychodni od dawna pracowała nad rozwiązaniem problemu, dziś tak zwany "plan ratunkowy" zatwierdził obecny we Wrocławiu konsultant krajowy. Pomysł polega na wypisaniu do lekarzy rodzinnych pacjentów stabilnych - tłumaczy dyrektor Maciej Sokołowski:

Mamy pod opieką okolo 7-8 tysięcy pacjentów. Myślę, że z tego z powodzeniem możemy wypisać przynajmniej 1/3 pod opiekę lekarzy rodzinnych. To jest około 2 tysięcy pacjentów, czyli tak na prawdę możemy zlikwidować kolejkę. 

Rozwiązanie zaakceptował obecny we Wrocławiu konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii profesor Andrzej Lewiński:

To jest pomysł przemyślany i na pewno dowodzi docenienia lekarzy rodzinnych, ale też może być to jeden ze środków, który może te kolejki skrócić - jak najbardziej. Nie można tego lekceważyć. To jest coś nowego i wyobrażam sobie, że to się uda.

Za jest także Przewodniczący Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski.  Ocenia, że to dobry pomysł. Jego zdaniem lekarze rodzinni spokojnie mogą mieć pod opieką chorych, którzy są już zdiagnozowani.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama