Wrocławianin autorem książki historycznej roku

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-11-18 14:10 | Zmodyfikowano: 2016-11-18 14:10
A|A|A

Jakub Tyszkiewicz, profesor wydziału historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Bartłomiej Szyprowski, Cezary Łazarewicz, Wojciech Hausner i Marek Wierzbicki zostali laureatami 9. edycji konkursu „Książka Historyczna Roku”.

Tyszkiewicz został nagrodzony w kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w 20-stym wieku”. Laureat nie krył wzruszenia. - To ogromny zaszczyt, że jury zdecydowało się nagrodzić moją książkę. To dla mnie nie tylko nagroda, ale i bodziec do dalszej pracy naukowej - mówił na gali prof. Tyszkiewicz. 

Jak podaje oficjalny serwis internetowy uniwersytetu, prof. Jakub Tyszkiewicz opublikował ponad 150 prac naukowych, w tym 12 monografii (5 jako współautor) oraz podręcznik akademicki Historia powszechna. Wiek XX (Warszawa 2010), a główne pola jego zainteresowań dotyczą dyplomacji po II wojnie światowej, zwłaszcza stosunków polsko-amerykańskich oraz historii Dolnego Śląska i Wrocławia po 1945 r.

Profesor Tyszkiewicz zasiada w wielu krajowych gremiach naukowych, m.in. jest członkiem Komitetu Nauk Historycznych PAN oraz przewodniczącym Rady Programowej Ośrodka Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu. Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej (2012).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama