25 lat działalności wrocławskiego MOPSu

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-11-21 21:20 | Zmodyfikowano: 2016-11-21 20:15
A|A|A

390 mln zł wydanych na realizację działań, 90 tys.decyzji i ponad 12 tys. osób objętych pomocą społeczną - tak w liczbach prezentuje się 25 lat działalności wrocławskiego MOPSU. Ośrodek świętuje właśnie okrągłą rocznicę istnienia. Z tej okazji prezydent Rafał Dutkiewicz i wojewoda Paweł Hreniak wręczają w Capitalu nagrody za "niezwykle trudną, czasem niewdzięczną, ale też bardzo ważną pracę pracowników socjalnych" oraz długoletnią służbę. Wśród wyróżnionych jest Regina Orłowska, która pracuje w MOPS od 44 lat:

- Nigdy tej pracy nie traktowałem jak obowiązek, tylko jak służbę. Zawsze lubiłam tę pracę, lubiłam pomagać ludziom i tak mi zostało do dzisiaj. Zajmuję się domami pomocy społecznej, umieszczaniem, kierowaniem osób, które naprawdę sobie nie radzą, a są przede wszystkim samotne. 

Dolnośląski MOPS powstał w 1991 roku. W 2004 ośrodek przeniósł się z ulicy Zapolskiej na ulicę Strzegomską. W tej chwili nadzoruje dodatkowo 13 Domów Pomocy Społecznej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama