Zagłębie poległo w Kielcach. Palanca bohaterem

| Utworzono: 2016-11-21 21:02

Zagłębie zwycięstwem w Kielcach miało powrócić na podium. Pierwsze minuty meczu jednak udowodniły, że o sukces miedziowym będzie bardzo ciężko. Już w 20. minucie miejscowi powinni prowadzić. Michał Przybyła znalazł się w sytuacji sam na sam z Konradem Forencem. Tym razem jednak górą golkiper Zagłębia.

Na otwarcie wyniki kibice w Kielcach poczekali tylko pięć minut dłużej. Świetna akcja Miguel Palanca. Hiszpan pięknym uderzeniem w kierunku dalszego słupka zdobył swojego czwartego gola w sezonie. Zagłębie próbowało narzucić swój styl gry, ale tym razem nie miało atutów. Te bowiem były po stronie Korony.

W 40. minucie miejscowi prowadzili 2:0. Nieporozumienie w defensywie Zagłębia, piłka szczęśliwie odbija się od Nabila Aankoura i trafia do Palanki. Ten bez namysłu uderza. Po raz drugi skutecznie.

Jeszcze przed przerwą mogła paść kontaktowa bramka dla Zagłębia. Uderzenie Martina Nespora nie dało gola.

Początek drugiej połowy należał do miedziowych. Od razu ruszyli do ataku. W 57. minucie było już 1:2. Po błędzie Mateusza Możdżenia do siatki trafił Łukasz Piątek.

Do końca spotkania gole już nie padły. A były ku temu okazje i z jednej i z drugiej strony. Wynik meczu dla Korony mogli zmienić m.in. Kiełb, Palanca i Aankour, Koronę po strzale Papadopulosa uratowała natomiast poprzeczka.

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)
1:0 - Miguel Palanca 25'
2:0 - Miguel Palanca 40'
2:1 - Łukasz Piątek 57'

Składy:
Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Rafał Grzelak - Michał Przybyła (84' Marcin Cebula), Vanja Marković, Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour, Miguel Palanca - Jacek Kiełb (68' Dani Abalo).

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Jakub Tosik, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Daniel Dziwniel - Krzysztof Janus (46' Michal Papadopulos), Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka (46' Adam Buksa) - Arkadiusz Woźniak, Martin Nespor (70' Dorde Cotra).

Żółte kartki: Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek (Korona) oraz Martin Nespor, Jarosław Jach, Michal Papadopulos, Dorde Cotra (Zagłębie).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).