Maciej Piasecki opowiadał o książce "Mundur siatkarza" (ZOBACZ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-12-05 08:33 | Zmodyfikowano: 2016-12-05 08:33
A|A|A

Z Maciejem Piaseckim porozmawialiśmy o napisanej przez niego książce "Mundur siatkarza:Historia męskiej sekcji siatkówki Gwardii Wrocław". Jak się okazuje przedstawienie losów tej drużyny nie było łatwą sprawą. Wszystko przez niezbyt bogate klubowe archiwum:

W "Mundurze siatkarza" przeczytacie zarówno o najnowszych latach, czyli próbie odbudowy dawnej świetności Gwardii, jak i czasach kiedy klub z Wrocławia rządził na siatkarskiej mapie Polski. Zespół ze stolicy regionu rywalizował wtedy o prymat w kraju z Legią Warszawa. Był to pojedynek dwóch wielkich zespołów, a także pojedynek znakomitych trenerów - Władysława Pałaszewskiego i Huberta Jerzego Wagnera.

Podczas sportowej audycji Radia Wrocław rozmawialiśmy nie tylko o książce, ale i o tym co aktualnie dzieje się na siatkarskich parkietach. W niedzielę oglądaliśmy dwa pasjonujące mecze z udziałem drużyn z naszego regionu. Siatkarki Impelu Wrocław przegrały na wyjeździe z Chemikiem Police 2:3, a zawodnicy Gwardii Wrocław pokonali w Poznaniu AZS UAM 3:2.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama