Ponad 60000 fanów książek odwiedziło Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-12-05 09:06
A|A|A

Przeniesienie Targów do Hali Stulecia dało możliwość komfortowego ustawienia stoisk - zwiedzający mieli więcej miejsca i mogli swobodnie przeglądać ofertę Wydawców. Wrocławianie kochają czytać i okazało się, że nawet Hala Stulecia chwilami okazywała się dla nich zbyt mała! Tłumy odwiedziły 25. WTDK zwłaszcza w sobotę i niedzielę. W czwartek i piątek do popołudnia aktywne były szczególnie szkoły, które licznie przyprowadziły uczniów na targi w ramach lekcji oraz z okazji zbliżających się mikołajek. Setki dzieci wzięło udział także w warsztatach i kreatywnych zajęciach wchodzących w program Targów. Kilka tysięcy czytelników skorzystało również ze spotkań z około setką Autorów. Wielometrowe kolejki na blisko godzinę ustawiły się po autografy m.in. do Tomasza Zimocha, Marka Kamińskiego, Tadeusza Rolke, Profesora Miodka i Profesora Markowskiego, Adama Wajraka, Tomasza Szczygła, czy Wojciecha Malajkata.

Tytuł Książki Roku 2016 w, towarzyszącym Targom Dobrych Książek, konkursie edytorskim Pióro Fredry 2016 zdobyło Wydawnictwo Karakter za książkę Filipa Springera "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast". Nagrodzona książka cieszyła się na wrocławskich Targach ogromnym zainteresowaniem - wszystkie egzemplarze, które Wydawnictwo Karakter przywiozło ze sobą do Wrocławia zostały wyprzedane! Dla tych, którzy czekali do ostatniej chwili, w niedzielę książki Springera już zabrakło.

Podczas 25. Wrocławskich Targów Dobrych Książek odbyła się także wielka gra miejska "Litera-tu-GRA!" inspirowana motywami literackimi oraz wydarzeniami kulturalnymi z programu Europejskiej Stolicy Kultury. Grę, która odbyła się w sobotę w Hali Stulecia, organizował zespół Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i wzięło w niej udział aż 160 osób!

Z okazji jubileuszowych WTDK nagrodziliśmy również najlepiej piszącą młodzież. Pierwsza edycja nowego ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie "Pisać każdy może..." skierowanego do młodzieży ponadgimnazjalnej cieszyła się dużym powodzeniem. Wrocławski Dom Literatury otrzymał 200 opowiadań, z których jury wybrało cztery prace młodych autorów. Nagrodą główną nagrodzono Magdalenę Garulę za utwór "Pokój w Nowym Jorku" (II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu), a ponadto przyznano trzy wyróżnienia, dla Jaśminy Iwaszkiewicz "Ciąg dalszy nastąpi, czyli 6000 znaków bez spacji"(Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie), Kingi Terech [Bez tytułu] (II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie) oraz Marcina Lisieckiego "Szatańskie folie" (Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie).

Główną nagrodę w konkursie "Pisać każdy może..." ufundowała firma Queverton. Jest nią wyjazd do Krainy Queverton na zimowy semestr (zimowisko) Szkoły Tropicieli lub Szkoły Czarodziejów do jednego z wybranych polskich zamków: Zamku Moszna, Zamku Czocha, Zamku Kliczków, Zamku Gniew lub Zamku Krasiczyn. Wszyscy laureaci otrzymali czytnik Kindla, książki oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto za rok zostanie wydana książka, w której znajdą się wszystkie nagrodzone opowiadania. Premiera tej publikacji przewidziana jest na kolejną edycję Wrocławskich Targów Dobrych książek w grudniu 2017 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama