Wielka Draka dla Dzieciaka - już po raz 11

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-12-05 20:10
A|A|A

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu organizują akcje charytatywną. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla trzech osób: 4 letniej Neli po ciężkim wypadku i dwóch braci Konrada i Mateusza, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach socjalnych. Draka to wiele rożnych wydarzeń podczas których zbierane są pieniądze - mówi jedna z organizatorek akcji Katarzyna Banaś.

Po całym Wrocławiu chodzą nasi wolontariusze, którzy zbierają pieniądze do puszek. W trakcie wydarzeń odbywaja się licytacje charytatywne. Różnego rodzaju: od kursu prawa jazdy przez loty spadochronowe i kursy makijażu. Naprawdę jest tego mnóstwo. Warto licytować bo wszystkie pieniądze idą na dzieci. 

Charytatywny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego Pakamera rozpocznie się o godzinie 19 w Hali Stulecia. Bilety kosztują 30 złotych, cały dochód trafi na pomoc dzieciom.

Organizują koncerty, aukcje i wysyłają na ulice woluntariuszy z puszkami - wszystko po to żeby pomóc potrzebującym. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu po raz 11 zorganizowali akcję Wielka Draka dla Dzieciaka. O tym dla kogo w tym roku są zbierane pieniądze mówi koordynator akcji Paweł Obruśnik.

Kornela, 4-letnia dziewczynka uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Potrzebuje dużo sprzętu na rehabilitację oraz wsparcia finansowego. Konrad i Mateusz mają bardzo trudną sytuację materialną, żyją w bardzo trudnych warunkach, wręcz tragicznych. Pragniemy poprawić im warunki bytowe. 

Bracia wychowywani przez samotną matkę mają autyzm i inne schorzenia, które są bardzo kosztowne.
Jednym z elementów akcji jest dzisiejszy koncert w Gali Stulecia. Po godzinie 19 wystąpi kwartet smyczkowy Pakamra. W ubiegłym roku udało się zebrać na pomoc dzieciom 25 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama