PUBLICYSTYKA: Jedzenie w przedszkolach i żłobkach (OD 21)

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-12-05 20:30
A|A|A

Co jedzą dzieci w żłobku, przedszkolu, czy szkole i jak reagować jeśli mamy wątpliwości co do jakości serwowanych obiadów? O tym będziemy dziś dyskutować w wieczornej publicystyce Radia Wrocław. Okazuje się, że rodzice mają wiele praw, z których nie korzystają. Mogą na przykład spróbować posiłku. Mogą też mieć stałą kontrolę nad zakupami. Rodzice powinni też zadbać o to, żeby na każdej uroczystości szkolnej czy urodzinach ucznia nie były rozdawane słodycze - mówi Emilia Chmura.

Każda okazja to jest słodki podarunek. W innych krajach - Wielka Brytania, czy kraje Skandynawskie - tam szkoła jest wolna od słodyczy. Jeżeli chcesz dziecku dać słodycz - daj go w domu. To nie jest posiłek to nie jest jedzenie. Słodycz to nie jest coś, co odżywia organizm Twojego dziecka. 

Dyrektor Departamentu Edukacji w magistracie Jarosław Delewski uważa jednak, że to przesada.

Nie róbmy ze słodyczy, wafelków zbożowych czy tego typu rzeczy zupełnie niepożądanych w szkole rzeczy. nie róbmy prohibicji to zawsze odwróci się przeciwko nam. Niech to będzie świadomy wybór rodzica, a nie zakaz dyrektora. 

Mamy zaangażowane w projekt "Bezpieczna Żywność" przyznają, że mimo wszystko we Wrocławiu bardzo poprawiła się jakość posiłków, natomiast w małych miejscowościach na Dolnym Śląsku wciąż jest bardzo dużo pracy. Debata o 21.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama