Jarmark Ilustracji i Komiksu we Wrocławiu

, z materiałów prasowych | Utworzono: 2016-12-11 12:12 | Zmodyfikowano: 2016-12-11 12:12
A|A|A

FOT: Przemek Gałecki

Jarmark Ilustracji i Komiksu to nie lada gratka dla fanów sztuki rysunku. W niedzielne popołudnie 11 grudnia na autorskich stoiskach swoje prace zaprezentują komiksiarze, ilustratorzy i koncept artyści.
Co ciekawe poza sprzedażą będą również tworzyć na żywo przy swoich stanowiskach, np. Bartłomiej Kurzok wykona serię zombiaków, czyli portretów w horrorowej estetyce – każdy ciekawy swojego
oblicza zombie będzie mógł taki portret zamówić.

-Jarmark organizujemy z myślą o coraz prężniej działających artystach rysownikach. Zazwyczaj mają szanse na prezentacje swoich prac jedynie w internecie bądź w sporadycznych publikacjach. Chcemy stworzyć miejsce na żywy kontakt z tą grupa artystów, obejrzenia z bliska ich prac i bliższego poznania rysowników, którzy często tworzą w zupełnie różnorodnych stylistykach - mówi Agnieszka Jamroszczak, koordynatorka projektu.

Nie tylko Batman, Superman czy Kajko i Kokosz. To nie lada gratka dla fanów sztuki rysunku - W Barbarze można kupić dobry tekst, obraz, albo zamówić portret. Inni sami po raz pierwszy stają przy sztalugach, bo malować, albo rysować postać modelki. Przeszkadzał im w pierwszych kreskach nasz reporter.

Główną ideą przyświecającą organizacji jarmarku jest stworzenie artystycznej przestrzeni zapaleńców rysowania, dlatego mile widziani będą wszyscy miłośnicy sztuki ilustracji. Na rysowników z ilustratorskim dorobkiem, którzy chcą się podzielić swoją twórczością, czekać będą stanowiska wystawiennicze, obowiązuje na nie wcześniejsza rezerwacja. Natomiast dla osób lubiących rysować, ale nie posiadających prac na sprzedaż, organizatorzy przygotowali warsztaty oraz sesje rysownicze, polegające m.in. na rysowaniu pozującej modelki.

-Zależy nam na tym, aby 11 grudnia w Barbarze spotkali się wszyscy, którzy uwielbiają rysować, więc jeśli rysujesz, tworzysz ilustracje, plansze komiksowe skontaktuj się z nami i zarezerwuj sobie darmowe stoisko. Natomiast jeżeli nie czujesz się gotowy na stoisko,ale uczysz się rysować, po prostu weź swój szkicownik i wpadnij z nami porysować - dodaje  Jamroszczak.

Milena Młynarska zawodowo zajmuje się rysowaniem plansz obrazujących scenariusz do wrocławskich gier komputerowych. Co nie oznacza, że wieczorem na sięga po ołówek czy kredkę:

-Uwielbiam to robić, to moja pasja od dzieciństwa. Tu mogę sobie poszaleć, w pracy trzeba się jednak trzymać jakiś wytycznych. Kręcą mnie szalone postacie i różne kompozycje. 

Wrocławski Jarmark stanowi jednocześnie zwieńczenie sezonu komiksowo-ilustracyjnego we Wrocławiu, na który złożyły się przede wszystkim cztery edycje flagowego projektu promującego sztukę ilustracji i rysunku - Komiksofon - będacego elementem programu sztuk wizualnych ESK Wrocław 2016, jak i ilustratorskie wystawy w Galerii Komiksu i Ilustracji TYMCZASEM, działającej we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek".

JARMARK ILUSTRACJI I KOMIKSU

11 GRUDNIA 2016, NIEDZIELA
GODZ.12:00 – 17:00
BARBARA, UL. ŚWIDNICKA 8A, WROCŁAW
WSTĘP WOLNY

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama