Jak kryzys na światowych rynkach odbije się na naszych portfelach

(Radio Wrocław) | Utworzono: 2008-10-08 21:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Podczas gdy kryzys opanował światowe rynki finansowe zadajemy sobie pytanie, co z naszymi oszczędnościami. Jak sytuacja spółek gigantów, banków, koncernów odbije się na zwykłych ciułaczach? Jedno jest pewne fundusze inwestycyjne przestały być na dzień dzisiejszy maszynkami do robienia pieniędzy. Ale kto wie jak sytuacja wyglądać będzie za kilka lat? Może okazać się, że fundusze przyniosą jednak znacznie większe zyski niż depozyty bankowe. Co na ten temat myślą specjaliści? Filip Marczyński rozmawia z Pawłem Komarem, doradcą finansowym. (Posłuchaj)

A co z kredytami, również hipotecznymi? Będzie coraz trudniej je zaciągnąć. Czy w takiej sytuacji kupować dziś nieruchomości? I w jakiej walucie się zadłużać? Odpowiedzi szukaj w cz.II rozmowy Filipa Marczyńskiego z Pawłem Komarem. (Posłuchaj)

Przyjrzyjmy się jeszcze naszemu lokalnemu rynkowi. Jak kryzys przełożył się na sytuację największego dolnośląskim holdingu KGHM Polska Miedź S.A.? Odpowiedzi na to pytanie w rozmowie z jego prezesem Mirosławem Krutinem szukał Andrzej Andrzejewski.

Na razie trudno oszacować ile spółka może stracić na kryzysie. Mirosław Krutin zastrzega, że na obecnym poziomie spadków cen na światowych giełdach, nie ma zagrożenia dla funkcjonowania spółki. Sygnałów płynących z giełd metali kolorowych nie należy jednak bagatelizować. Zdaniem prezesa spółka musi przejść poważne zmiany, tak by w czasach giełdowej bessy znacznie ważniejszym niż dotychczas źródłem dochodu stała się tzw. działalność "pozamiedziowa".

Tak więc wiemy już, że przed kryzysem nie da się uciec. I że przetrwają go tylko najsilniejsi. Posłuchaj co na ten temat sądzi Maciej Mazur, wiceprezes Wrocławskiej Izby Gospodarczej, z którym rozmawia Filip Marczyński.

REKLAMA
Dźwięki
Filip Marczyński rozmawia z Pawłem Komarem, doradcą finansowym (cz.I)
Filip Marczyński rozmawia z Pawłem Komarem, doradcą finansowym (cz.II)
Mirosław Krutin, prezes KGHM Polska Miedź o kryzysie finansowym
Filip Marczyński rozmawia z Maciejem Mazurem z Wrocławskiej Izby Gospodarczej

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama