„PORWANIE” – spektakl oparty na prawdziwych wydarzeniach

RW | Utworzono: 2017-01-01 19:36 | Zmodyfikowano: 2017-01-01 19:36
A|A|A

Spektakl stworzony z pasji, z serc i z zaangażowania artystów, stworzony by uświadamiać otaczające nas zagrożenia, a tym samym pomagać innym.

Młoda, niewinna kobieta trafia w ręce bezwzględnych porywaczy i spędza z nimi kilka dni z dala od ludzi i wszelkiej pomocy. Przetrzymywana wbrew swojej woli, całkowicie bezbronna, odarta z godności i narażona na śmiertelne niebezpieczeństwo musi przetrwać za wszelka cenę. Brutalne sceny przemocy i seksu, szokujący finał i bezlitosne statystyki kończące przedstawienie sprawiają, że spektakl zapada w pamięć i każe oddać się głębokiej refleksji nad znaczeniem słowa „wolność”, które nagle nabiera kolosalnego znaczenia. Ze względu na charakter przedstawianych wydarzeń i sceny przemocy spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów powyżej 16 lat.

Premiera sztuki „Porwanie” odbyła się 28 października 2016 r. w Domu Kultury we Włoszczowie.

Spektakl jest debiutem reżyserskim Grzegorza Mikołajczyka – komandosa i byłego antyterrorysty. To próba zwrócenie uwagi na problem porwań w Polsce i rekonstrukcja prawdziwych wydarzeń. Ma wymiar charytatywny – aktorzy i muzycy zrzekli się honorarium, dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz trójki podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko”, chorych dzieci – Mai i Igora oraz Mariusza – strażaka, który na skutek wypadku złamał kręgosłup.

W rolę porywaczy wcielają się prawdziwi policjanci, mocnej i kontrowersyjnej fabule towarzyszy muzyka, którą stworzyli młodzi artyści by wesprzeć tą niecodzienną inicjatywę.

Obsada aktorska:
Adrianna Jendroszek
Robert Kaczorowski
Konrad Korpyś
Marek Gos
Marcin Siwek
Damian Popczyk
Emil Drozdowski
Sebastian Bartosz
Reżyseria: Grzegorz Cichy Mikołajczyk
Scenariusz: Grzegorz Dębowski
Scenografia: Sylwia Oracz
Vocal Paweł Rydz
Muzyka: Tomasz Aleksander Jańczak, zespół Mock up, zespół White Flow, Marta Solecka& Dominik Kaliszewski
Producent: Grzegorz Cichy Mikołajczyk

Spektakl „Porwanie”
27 stycznia (piątek) 2017 r., godz. 19:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10
BILETY DO NABYCIA na stronie eventim.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama