Piłkarze ręczni Zagłębia awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-12-15 07:15

Już po pierwszej połowie rywalizacji było widać, który zespół gra w Superlidze, a który na jej zapleczu. Gospodarze na prowadzeniu byli tylko raz. Po trafieniu Michała Piecha w pierwszej minucie. Potem rządzili już tylko "Miedziowi". Zagłębie po kwadransie było lepsze 7:3, a do przerwy 15:7.

Druga połowa była tylko formalnością. Najwięcej bramek dla Zagłębia - dziesięć - rzucił skrzydłowy Jan Czuwara.

UKS Olimp Grodków – MKS Zagłębie Lubin 20:29 (7:15)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Przysiek, Kużedeba 2, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 2, Szymyślik, Czuwara 10, Wolski 2, Bartczak 3, Pietruszko 4, Gudz, Dżono 4.

Do Zagłębia w 1/8 finału być może dołączy także drugi przedstawiciel naszego regionu. Sztuka, która nie udała się drużynie Moto-Jelcz Oława po przegranej z Gwardią Opole 25:31, może stać się udziałem Chrobrego. Zespól z Głogowa jednak dopiero 13 stycznia zagra na wyjeździe ze Stalą Gorzów Wielkopolski.