Umowa na budowę szkoły z przedszkolem w Dobrzykowicach

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-12-16 20:25 | Zmodyfikowano: 2016-12-16 20:25
A|A|A

fot. Gmina Czernica

W wyniku realizacji etapu A inwestycji utworzonych zostanie 120 miejsc przedszkolnych. Powstanie łącznie 5 oddziałów, w tym 2 nowe dla dzieci w wieku 3 - 4 lata, 1 nowy integracyjny, 1 nowy dla dzieci w wieku 5-6 lat oraz 1 również dla dzieci w wieku 5-6 lat, do którego zostanie przeniesiony oddział przedszkolny zlokalizowany aktualnie w SP w Dobrzykowicach.

W ramach przedszkola powstaną m. in. sale zabaw, łazienki, schowki, szatnia, gabinet psychologa, pedagoga, logopedy, pielęgniarki, pokój nauczycielski, sala językowa, pokoje biurowe, toaleta dla niepełnosprawnych, sanitariaty, aneks kuchenny, magazyn, pomieszczenia socjalne, porządkowe i techn. Ponadto w budynku zlokalizowany będzie blok kuchenny do obsługi przedszkola i szkoły - budowanej w kolejnym etapie inwestycji.

Etap B obejmuje budowę budynku szkoły w zakresie (m. in. klasy, gabinety i pracownie klas I – III wraz z zapleczem, klasy, gabinety i pracownie klas starszych wraz z zapleczem, część administracyjno-biurową szkoły, gabinet pielęgniarki, logopedy, stołówkę z zapleczem cateringowym, bibliotekę, czytelnię, małą salę gimnastyczną, świetlicę, sanitariaty, portiernię, hol), jak również pozostałą infrastrukturę zewnętrzną szkoły i zagospodarowanie terenu przewidziane w projekcie budowlanym w tym budowę boiska zewnętrznego.

Istotnym elementem przedsięwzięcia jest również wyposażenie szkoły w nowoczesne pomoce dydaktyczne, w tym do pracowni cyfrowej, matematycznej, przyrodniczej i językowej oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Realizacja inwestycji pozwoli uruchomić docelowo 18 klas po 25 uczniów, tym samym powstanie łącznie 450 miejsc szkolnych (w tym ok. 170 na potrzeby przenoszonej SP w Dobrzykowicach).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama