Szczypiorniści Zagłębie lepsi od reprezentacji Korei Południowej (ZDJĘCIA)

mat. prasowe | Utworzono: 2016-12-18 14:10 | Zmodyfikowano: 2016-12-18 14:17

Spotkanie nie miało szybkiego tempa. Przez większość czasu mecz był bardzo wyrównany, a na jego początku lepiej prezentowała się azjatycka drużyna. Koreańczycy prowadzili 1-2 bramkami do stanu 11:9. Wówczas o czas poprosił Paweł Noch, a jego zawodnicy zdobyli cztery bramki z rzędu i objęli prowadzenie.

W drugiej połowie przewaga miedziowych była jeszcze bardziej widoczna, głównie za sprawą udanych interwencji Patryka Małeckiego. W 38. minucie było 18:14, później 23:18. Goście nie zamierzali składać broni i na dwie minuty przed końcem z rzutu karnego doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Zagłębia, a konkretnie do Michała Bartczaka, który zdobył bramkę na 27:26.

MKS Zagłębie Lubin – Korea Południowa 27:26 (13:12)

Zagłębie: Małecki – Stankiewicz 6, Przysiek 1, Kużdeba 2, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 2, Szymyślik 2, Czuwara 6, Wolski, Bartczak 6, Pietruszko 1.

Korea: Juneki, Hyunki, Jaeyong, Hansol, Yongjun, Yunsuk, Hyeonsik, Yikyeong, Dongcheol, Kwangsoon, Suyoung, Eunho, Minho, Seungdo, Doyeop, Jinho, Dong Ham