Osiągnięcia i wyzwania Dolnośląskiej Rady Dialogu Społecznego

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-12-20 16:16 | Zmodyfikowano: 2016-12-20 16:16
A|A|A

Ustępujący przewodniczący Rady Dialogu Społecznego Marek Woron/ fot.: Andrzej Owczarek

Jej zadania to głównie opiniowanie i rozmowa na temat spraw społeczno-gospodarczych oraz rozwiązywanie sporów np. między organami władzy a pracodawcami.

Wśród najważniejszych spraw, jakimi się zajmowano w 2016 r., były np. ustawa o prawie wodnym, dotycząca m.in. Stawów Milickich, czy przebiegu trasy S3 między Bolkowem a Lubawą. - Wyzwania na przyszły rok to przede wszystkim służba zdrowia - mówi marszałek Cezary Przybylski (na zdjęciu poniżej), który obejmuje właśnie przewodnictwo w radzie.

"Głównymi tematami, jakimi chcę się zająć to ochrona zdrowia, edukacja, szkolnictwo wyższe, infrastruktura. Duży nacisk chcę też położyć na wykorzystywanie pieniędzy unijnych. A więc to, co już było, w jakim miejscu jesteśmy i co nas czeka."

Jak mówi ustępujący przewodniczący Rady Marek Woron, po raz pierwszy pojawiły się problemy związane ze wzrostem liczby obcokrajowców pracujących na Dolnym Śląsku.

"Generalnie jesteśmy otwarci na pracowników z Ukrainy i uważamy, że jest to antidotum na nasze bolączki. Jednak jak już to się dzieje, to na poziomie naszych zakładów pracy załogi się buntują. Perspektywa utraty zarobków, swoboda i elastyczność tej pracy będzie ograniczona z powodu tych pracowników." 

W 2016 r. odbyło się łącznie 40 posiedzeń Rady.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama