Znamy szczegóły przyszłorocznego budżetu Legnicy

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-12-21 21:04 | Zmodyfikowano: 2016-12-21 21:04
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Budowa Zbiorczej Drogi Południowej, nowej przeprawy przez Kaczawę, czy remonty dziesiątek kilometrów ulic - to priorytety w przyszłorocznym budżecie Legnicy. Będzie rekordowy, bo po raz pierwszy wydatki przekroczą pół miliarda złotych. Prezydent Tadeusz Krzakowski przyznaje, że brakujących 20 milionów będzie szukał w bankach. Miasto planuje również zaciągnięcie kredytu w 2018 roku.

- Wszystko będzie zależało od tego, również w przyszłym roku, jaka będzie możliwość pozyskiwania środków unijnych. Żeby realizować inwestycje, musimy mieć wkład własny. Wkład pochodzi między innymi z linii kredytowych, na tym to polega - mówi Tadeusz Krzakowski.

Nad przyjęciem takiego projektu budżetu w przyszłym tygodniu mają głosować legniccy radni. Projekt uchwały już zyskał akceptację wszystkich komisji, zatem akceptacja uchwały wydaje się jedynie formalnością.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podkreśla, że tylko w przyszłym roku samorząd zaangażuje się w 95 dużych inwestycji.

- Główny nacisk w przyszłorocznym budżecie to są inwestycje w infrastrukturę drogową i transport. Chociażby zakończenie budowy ul. Jaworzyńskiej, zakończenie Zbiorczej Drogi Południowej wraz z mostem, wreszcie przebudowa ul. Sikorskiego i pasa drogowego w tym rejonie.

Z wieloletniego planu rozwoju Legnicy wynika, że miasto spłaci przyszłoroczne kredyty w 2033 roku.


 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama