Koszykarki Ślęzy Wrocław wygrały z Artego Bydgoszcz

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2016-12-21 20:15 | Zmodyfikowano: 2016-12-22 06:12

Mecz z wicemistrzyniami Polski był wyrównany, ale tylko przez niespełna dwie kwarty. Grające wąskim składem Artego utrzymywało w miarę korzystny wynik głównie dzięki indywidualnym akcjom Maurity Reid i rzutom za trzy punkty Elżbiety Międzik. Pod koszem starała się je wspierać Denesha Stallworth, ale wobec dużo bardziej zbilansowanej gry Ślęzy bydgoszczanki były bez szans.

Gdy wrocławianki zaczęły lepiej bronić, w drużynie gości zaczęły mnożyć się straty. W całym meczu przyjezdne popełniły ich aż 23, a miejscowe skrętnie wykorzystywały te błędy, wyprowadzając szybkie kontry. Ślęza aż 22 punkty zdobyła właśnie w taki sposób. Wrocławianki efektywnie walczyły także o zbiórki (11 razy zbierały w ataku), przez co także miały znacznie więcej posiadań piłki.

Po czterech minutach trzeciej kwarty Ślęza prowadziła już 46:32. Wielką swobodę w grze złapała Sharnee Zoll-Norman, która coraz częściej decydowała się na indywidualne akcje, po których zdobywała wiele punktów. Aktywna była Agnieszka Skobel, swoje punkty z ławki rezerwowych dorzuciła także Agnieszka Majewska. Nawet słaba skuteczność w rzutach za trzy oraz brak kontuzjowanej Agnieszki Śnieżek nie przeszkodziły Ślęzie w kontroli wydarzeń na boisku.

Pokonując Artego 71:61, Ślęza odniosła dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Wrocławianki mają na koncie także trzy porażki, co plasuje je na drugim miejscu w tabeli. Liderem jest Wisła Kraków, która będzie pierwszym przeciwnikiem Ślęzy po Nowym Roku. Wyjazdowe spotkanie z „Białą Gwiazdą" odbędzie się 7 stycznia.

Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz 71:61 (20:17, 17:13, 19:11, 15:20)

Ślęza: Sharnee Zoll-Norman 22 (1), Agnieszka Skobel 13 (1), Marissa Kastanek 11, Nikki Greene 9, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Agnieszka Majewska 5 (1), Kateryna Rymarenko 3, Zuzanna Sklepowicz.

Artego: Maurita Reid 20 (1), Elżbieta Międzik 16 (4), Denesha Stallworth 13, Katarzyna Suknarowska 8 (2), Anne Armstrong 2, Charity Szczachowiak 2, Klaudia Niedźwiedzka, Karina Szybała.