Przed nami tegoroczne biegowe ostatki w regionie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-12-27 08:10 | Zmodyfikowano: 2016-12-27 08:10

To jedna z najbardziej znanych sportowych imprez rozgrywanych na zakończenie roku. 31 grudnia już po raz 32. wystartuje Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy. Uczestnicy pokonają dwie 5-kilometrowe pętle pofałdowaną trasą wiodącą ulicami miasta. Start o godz. 12.00 z pl. Piłsudskiego. Dziś ostatni dzień zgłoszeń internetowych. W przypadku wolnych miejsc, uruchomione zostaną dodatkowe zapisy. W programie imprezy także rywalizacja młodzieżowa oraz bieg rodzinny.

Ekstremalno-przygodowa rywalizacja zakończy biegowy rok we Wrocławiu. W sobotę 31 grudnia odbędzie się I Sylwestrowy Bieg z Przeszkodami. Uczestnicy będą musieli pokonać około 4 kilometrów. Mają na to aż 2 godziny, bo trasa o różnorodnym podłożu, oprócz podbiegów i zbiegów, najeżona będzie licznymi przeszkodami, takimi jak: zasieki, ściany, przeprawy błotne i wodne, liny oraz dodatkowe obciążenie. Start biegu o godz. 10.00 w okolicach ul. Zawalnej we Wrocławiu. Udział w imprezie jest bezpłatny. Limit uczestników to 200 osób. Zapisy na stronie internetowej www.anngellsrun.plTo nie jedyna impreza biegowa, która odbędzie się 31 grudnia. Koniec starego roku na sportowo świętować będzie także Jelcz-Laskowice. Ostatniego dnia roku rozegrany zostanie tam 2. Bieg Sylwestrowy. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km oraz rywalizacja nordic walking. Start o godz. 11.00 przy Centrum Sportu i Rekreacji Jelczu-Laskowicach. Zgłoszenia, w przypadku wolnych numerów, będą przyjmowane 30 i 31 grudnia w biurze zawodów.

Rekreacyjne biegi Parkrun odbędą się 31.12 we Wrocławiu i Jeleniej Górze. Jak zwykle będą to biegi na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu. We Wrocławiu start i meta są zlokalizowane na wałach koło Jazu Opatowickiego i Wyspy Opatowickiej, tuż przy ulicy Braci Gierymskich. W Jeleniej Górze uczestnicy ruszą z Parku Norweskiego obok dawnego budynku Muzeum Przyrodniczego. Start obu imprez o godz. 9.00. Udział w biegach jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji oraz przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Szczegóły na www.parkrun.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.