Co zmieni się w Świdnicy? Plany na 2017

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-12-27 17:20 | Zmodyfikowano: 2016-12-27 17:20
A|A|A

fot. Tomasz Góra

Na liście najważniejszych zadań jest modernizacja lodowiska za 4,5 mln zł, przebudowa stadionu miejskiego za 9 mln zł i kompleksowa przebudowa otwartych basenów. Ostatnia inwestycja ma pochłonąć co najmniej 24 mln. Kwota budzi więc ogromne emocje wśród mieszkańców. Prezydent Beata Moskal - Słaniewska zapewnia jednak, że pieniądze nie pójdą w błoto:

"Jeżeli chce się coś zrobić porządnie, to niestety to kosztuje. A chcemy zrobić nie tylko niecki, ale całą przestrzeń wokół basenów., zapewnić dzieciom atrakcje, wprowadzić podgrzewanie wody w dwóch nieckach, aby wydłużyć czas pracy basenów i zadbać o całą infrastrukturę dookoła".

Modernizacja basenu ruszy w kwietniu i potrwa co najmniej rok. W 2017 kąpielisko będzie więc nieczynne. Otwarcie zaplanowano latem 2018 roku. W planach jest także rewitalizacja wielu kamienic i podwórek, Parku Centralnego i Placu Drzymały. Zainwestuję też w drogi i ścieżki rowerowe - zapowiada Beata Moskal - Słaniewska:

"Będziemy łączyć Osiedle Młodych z osiedlem Zarzecze, będziemy prowadzić ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki Bystrzycy, czyli będziemy prowadzić te szlaki w takich miejscach, gdzie rzeczywiście sa tereny rekreacyjne, gdzie jeździ się z przyjemnością, nie przy ruchliwych ulicach".

Jest jednak wyjątek - przy drodze nr 35 powstanie ścieżka rowerowa aż do Pszenna. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama