TOP5 dolnośląskich topów Radia Wrocław, edycja 2 (GŁOSOWANIE)

Filip Marczyński, Michał Wyszowski, Andrzej Andrzejewski, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-01-07 09:04 | Zmodyfikowano: 2017-01-06 09:04
A|A|A

Głosowanie potrwa do soboty 07 stycznia,  do godziny 11 30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. 

Ten plebiscyt już się zakończył
 • Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie
  Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie
  Fot. rcslubin.pl/

  Głosów: 693

  Średnia ocena: 4.4

 • Wałbrzyski Ośrodek Kultury
  Wałbrzyski Ośrodek Kultury
  Fot. WOK

  Głosów: 427

  Średnia ocena: 4.2

 • Ratusz w Nowej Rudzie
  Ratusz w Nowej Rudzie
  Fot. UM Nowa Ruda

  Głosów: 186

  Średnia ocena: 3.3

 • Szlaki na Wielką Sowę
  Szlaki na Wielką Sowę
  Fot. Sławomir Szel

  Głosów: 172

  Średnia ocena: 3

 • Przystań na Jeziorze Bielawskim
  Przystań na Jeziorze Bielawskim
  Fot. UM Bielawa

  Głosów: 126

  Średnia ocena: 2.3

Ratusz w Nowej Rudzie

W plebiscycie otrzymał 1434 głosy. Charakterystyczny, żółty budynek stojący w sercu noworudzkiego rynku. Zabytkowy i jak większość dolnośląskich ratuszy, musiał być odbudowany po pożarze (1884 r.). Obiekt wzniesiony w stylu sudeckim, najciekawszym pomieszczeniem w środku jest majestatyczna sala posiedzeń z witrażami.

Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie

W plebiscycie otrzymał 1255 głosów.  Na ten obiekt kibice z Lubina czekali przez dziesięciolecia. W tym czasie władze miasta i powiatu kłóciły się o to skąd wziąć pieniądze na tę inwestycję, o lokalizację, o projekt, nawet o drogę prowadzącą do ośrodka. Na szczęście kibice nie odpuścili i zaczęli wymagać od samorządowców wypełnienia obietnic wyborczych. Dwa lata temu Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie zostało oddane do użytku. Główna hala sportowa w czasie zawodów może pomieścić prawie 3700 osób. 

Przystań na Jeziorze Bielawskim

W plebiscycie otrzymała 1234 głosy. Najwyżej położona przystań na Dolnym Śląsku. U podnóży Gór Sowich, na sztucznym Zbiorniku Sudety, choć coraz popularniejsza staje się nazwa Jezioro Bielawskie. Do dyspozycji żeglarzy jest przystań i klub. Do dyspozycji turystów plaża, molo, za chwilę basen oraz kilka pomostów. Bez wątpienia centrum turystyczne okolic Bielawy.

Szlaki turystyczne na Wielką Sowę 

W plebiscycie otrzymały 1156 głosów. Duma Gór Sowich to prawdziwe turystyczne Eldorado. Na szczyt prowadzą co najmniej cztery oficjalne szlaki (czerwony, pomarańczowy, niebieski, zielony) jednak podejść jest jeszcze kilka. Po drodze schroniska, przełęcze, wspaniała przyroda, miejsce na rowerowe szaleństwa. Na górze zabytkowa wieża, która już kiedyś nieźle namieszała w naszym plebiscycie.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

W plebiscycie otrzymał 1099 głosy.  Wałbrzyski Ośrodek Kultury to centrum miejskiej rozrywki na terenie Gminy Wałbrzych. Pierwotnie z siedzibą w dzielnicach Biały Kamień i Piaskowa Góra. Po otwarciu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, na stałe zagościł w jej progach. Jego filia zaś została poddana remontowi. WOK oferuje rocznie blisko 100 wydarzeń kulturalnych organizowanych samodzielnie lub przy współpracy z innymi instytucjami. Ponadto na co dzień może zaproponować blisko 50 rodzajów zajęć stałych, zarówno dla najmłodszej jak i starszej grupy wałbrzyszan. Na arenie ogólnopolskiej znany jest z organizacji giełdy kabaretowej KopalniaK (dawniej PrzeWałka), która w tym roku świętowała pełnoletniość, a także konkursu Anioły muśnięcie skrzydeł. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama