Przebudowa ul. Ołtaszyńskiej. Zmiany w organizacji ruchu od 7 stycznia

z informacji prasowych | Utworzono: 2017-01-02 08:48 | Zmodyfikowano: 2017-01-02 08:48

Na 7 stycznia zaplanowano rozpoczęcie przebudowy ulicy Ołtaszyńskiej na odcinku od ul. Malinowej do Wojszyckiej.

W związku powyższym cały wspomniany odcinek zostanie wyłączony z ruchu kołowego (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Malinową oraz wszystkimi przecznicami znajdującymi się na rzeczonym obszarze).

Objazd został wyznaczony od ul. Wyścigowej przez Karkonoską do Zwycięskiej.

Przebudowa ul. Wojszyckiej na odcinku od Ołtaszyńskiej do Agrestowej rozpocznie się po zakończeniu robót w ul. Ołtaszyńskiej i przywróceniu na niej ruchu kołowego (przełom marca i kwietnia 2017r.)

Celem inwestycji jest podwyższenie standardu technicznego nawierzchni jezdni ul. Ołtaszyńskiej i ul. Wojszyckiej (z poniemieckiej kostki granitowej na beton asfaltowy), oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego:

– zmiana geometrii skrzyżowania ul. Ołtaszyńskiej z ul. Wojszycką i ul. Okrężną na skrzyżowanie typu mini rondo z przejezdną wyspą centralną

– zastosowanie elementów uspokojenia ruchu tj. wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających.

Zakres prac przewidzianych do wykonania na obydwu ulicach przewiduje:

− przebudowę jezdni na odcinku od ul. Malinowej (wraz ze skrzyżowaniami) do ul. Wojszyckiej oraz przebudowę ul. Wojszyckiej na odcinku od ul. Ołtaszyńskiej do ul. Agrestowej;

− przebudowę istniejących zjazdów i peronów autobusowych;

− budowę elementów uspokojenia ruchu tj. wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających;

− budowę nowych miejsc postojowych w ul. Ołtaszyńskiej;

− wyznaczenie przejść dla pieszych;

− przebudowę odwodnienia projektowanego odcinka drogi ul. Ołtaszyńskiej i ul. Wojszyckiej wraz z odwodnieniem skrzyżowania typu mini rondo;

− wykonanie zieleni ulicznej niskiej.

Średnica zewnętrzna planowanego do budowy ronda wynosi 18 m. Wewnętrzna – 8 m. Projektowana szerokość jezdni na rondzie – 5 m.

Jezdnię ul. Ołtaszyńskiej zaprojektowano jako drogę długości 405,84mb z wyznaczonymi 14 – oma miejscami postojowymi, prostopadłymi po obu stronach jezdni. Lokalnie zaprojektowano również przebudowę chodnika przy miejscach postojowych o szerokości 1,5 i 2,0m.

Na wysokości posesji przy ul. Ołtaszyńskiej 25 wyznaczono nową lokalizację peronu autobusowego szerokości 3,40.

Jezdnię ul. Wojszyckiej zaprojektowano jako drogę długości 94,09 mb. Przyjęto szerokość projektowanej drogi równą 6,0 i 7,0m.

Oświetlenie nowego ronda przy ulicy Wojszyckiej i Ołtaszyńskiej zostanie wykonane w technologii LEDowej, podobnie jak doświetlenia następujących przejść dla pieszych w ciągu ul. Ołtaszyńskiej: Agrestowa, Wojszycka 16, Okrężnaj, Wojszycka 19, Ołtaszyńska 1, Końska, Stajenna i Malinowa.

Przewidywany termin ukończenia przebudowy ulicy Wojszyckiej to koniec maja 2017r. Wykonanie modernizacji ulicy Ołtaszyńskiej w innym terminie nie jest możliwe z uwagi na zaplanowaną na kwiecień 2017r. przebudowę układu ulic: Parafialnej, Pawiej i Pszczelarskiej. Szerokość jezdni – 6m- nie pozwala również na realizację prac przy połówkowym zamknięciu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.