Przyspieszają przygotowania do World Games 2017

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-01-02 14:16 | Zmodyfikowano: 2017-01-02 14:16

 Ranga tego wydarzenia rośnie - mówi rzecznik spółki World Games Kacper Cecota.

"MKOl uznał, że The World Games to jest kluczowy partner dla ruchu olimpijskiego. Obie organizacje wspólnie pracują nad programem sportowym. Aż 5 dyscyplin z rodziny The World Games awansowało na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo."

Jedną z najbardziej efektownych dyscyplin będzie piłka ręczna plażowa. Mecze rozegramy na Polach Marsowych mówi odpowiadający w Polsce za tę dyscyplinę Marek Góralczyk.

"Będziemy mieli boiska, które są obecnie do sportów plażowych, ale dodatkowo będzie wystawiony stadion z trybunami na 2 tys. osób tuż obok. Także myślę, że wszyscy będą mogli w komfortowych warunkach oglądać zawody na najwyższym poziomie w plażowej piłce ręcznej."

Specjalnie na World Games zmodernizowano Stadion Olimpijski. Powstały nowe baseny przy ulicy Wejherowskiej i tor wrotkarski w Parku Tysiąclecia. Zawody rozegrane zostaną od 20 do 30 lipca na ponad 20 obiektach sportowych.

W uroczystości otwarcia weźmie udział m. in. przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach (na zdjęciu).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.